Güvenilir Kürtaj

Güvenilir Kürtaj

Güvenilir Kürtaj
Kürtaj, istenmeyen gebeliğin ya da sağlık bakımından sorunlu olan gebeliğin sonlandırılması işlemine denilmektedir. Yasal olarak kürtaj işlemi 10 haftalığa kadar olan gebeliklerde gerçekleşmektedir. Kürtaj işlemi sedasyon adı verilen derin uyku halinde yapılmaktadır. Bu nedenle kürtaj olacak kişi kesinlikle operasyon esnasında hiçbir şey hissetmemektedir. Fakat kürtaj operasyonu sonrası doktorun dediklerine harfiyen uyulmalı ve gerektiği zaman kontrollere gelmelidir. 
Günümüzde kürtaj operasyonu yapan yerler oldukça yaygınlaşmıştır. Kişi kürtaj işlemi yaptırmadan önce araştırma yaparken ucuz kürtaj yapan yerleri araştırmaktadır. Fakat buradaki esas alınması gereken unsur kürtajın güvenilir kürtaj yapan kişi ve kurum olmasıdır. Maalesef ki günümüzde merdiven altı diye tabir edilen yerler oldukça yaygındır. Bu tarz yerlerde kürtaj işlemi yapıldığı takdirde kadın üreme organı zarar görerek bir daha hamile kalamama ya da ölüm ile bile sonuçlanan vakalar olmaktadır. Güvenilir kürtaj yaptırmak isteyen kişi öncelikle doktorun deneyimine, sağlık merkezinin steril bir yer olup olmadığına, ekip çalışanlarının tecrübeli olmasına ve kullanılan tıbbi aletlerin kalitesini göz önünde bulundurarak bir yer seçmelidir. 

Güvenilir Kürtajı Kimler Yaptırabilir
Kürtaj işlemi bekar ya da evli fark etmeksizin 18 yaşını dolduran herkes kendi özgür iradeleri ile kürtaj yaptırma hakkına sahiptir. Kişi eğer bekar ise sadece rızası baz alınırken, eğer evli ise eşinin de rızası alınarak işlem gerçekleştirilmektedir. Güvenilir kürtaj  yasal olmasına rağmen devlet hastanelerinde sadece zorunlu gebelik olduğu durumlarda yapılmaktadır. Yani anne ya da bebek sağlığını tehdit eden sağlık sorunları var ise yapılmaktadır. Özel hastaneler de ise bütün özel hastaneler isteğe bağlı kürtajı yapmazken zorunluluk hallerinde olan kürtajı yapmaktadır. Bu nedenle yasal olarak açılmış olan sağlık kurumlarına müracaat ederek kürtaj işleminizi güvenli bir şekilde yaptırabilirsiniz. Kürtaj işlemi gebeliğin haftası ile bağlantı olarak ortalama 5-15 dakika sürmektedir. Gebeliğin haftası arttıkça normal olarak kürtaj işleminin de süresi artış göstermektedir. Kürtaj işlemi sonrası ise hasta 15-20 dakika kadar dinlendirilerek taburcu edilmektedir. Kürtaj işlemi uzman hekim ve doğru bir yerde yapıldığı takdirde operasyonun riskleri oldukça azalmaktadır. Bu nedenle kürtaj işlemi yaptıracak olan kişilerin güvenilir kürtaj yapan yeri tercih etmesi son derece önemlidir. 

Copyright 2024 Avrupa Kürtaj Telif Hakkı Saklıdır. | Web Tasarım İvesgo

Whatsapp Destek Hattı WhatsappWhatsapp Fiyat ve Randevu Ara
Randevu Al
LOGO