Genital Estetik

Genital Estetik

Genital Estetik (Özel Bölge Estetiği)
 

Genital estetik kadınlarda vajinal doku yaş, yaşanmış gebelik, doğumlar ve özellikle menopozdan sonra östrojen hormonu eksikliğine bağlı olarak incelerek sarkmaktadır. Böylece atrofi dediğimiz dokunun hücresel anlamda gerilemesi ortaya çıkmaktadır. Oluşan tüm bu değişikliklere bağlı olarak vajinal kuruluk, sık mantar enfeksiyonları, ağrılı cinsel ilişki ve ilişkide tatminsizlik gibi rahatsız edici sonuçların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Ayrıca pelvik taban dokusu desteğini yitirdiğinden yine çok sayıda kadında öksürme, gülme vs. ile görülen idrar kaçırma (üriner inkontinans) gözlemlenmektedir.
Vajinal Laser teknolojileri içinde CO2 Laser, bu alanda en yaygın kullanılan laser teknolojisi olup dokuya uygulandığında oluşturulan mini delikler sayesinde dokuda termal efekt meydana getirerek, böylelikle doku yenilenmesi tetiklenerek, taze kollajen oluşumu ve elastik liflerin artmasına yol açmaktadır. Bu sayede doku sıkılaşarak güçlenir ve yüzeyde lubrikasyon sağlayarak vajinal iç yüzey kayganlığına neden olur. Yine pelvik taban dokusu desteklendiğinden idrar kaçırma problemlerinin giderilmesinde etkili rol oynamaktadır. 

Genital Estetik ve Orgazm
Topumda kadının yaşadığı genital estetik problemler, çekinceler gibi nedenler ile kişinin bazen jinekoloğunun dahi açılmakta zorlandığı sorunlar haline gelebilmektedir. Özgüven yetersizliği, kendini yetersiz hissetme ve bazen partner tarafından bu konunun dile getirilmesi kadınlarda cinsel ilişkiden haz almama ve orgazm sorunlarına yol açabilmektedir. Zaten cinselliği ile yeterince barış içinde olmayan bir kadın için genital estetik sorunlar hem psikolojik problemlere yol açmakta hem de evlilik birlikteliğinde çatlaklara neden olabilmektedir.

Genital Estetik Kimler Tarafından Yapılmaktadır?
Genital estetik ameliyatlarında en önemli faktör hekimin bu işlemdeki deneyimidir. En iyi sonucu almak için hekim araştırılmasını çok iyi yapmak gerekmektedir. Genital estetik ameliyatları konusunda deneyimli jinekologlar ve plastik cerrahlar tarafından ameliyatınız yapılacaktır.

Genital Estetik Ne Kadar Sürer?
Küçük dudaklı vajinaların cerrahi işlemi yaklaşık 30 dakikalık bir süreçtir. Genital estetik operasyonu, lokal anestezi uygulanarak yapılırken, isteğe bağlı olarak genel anestezi kullanılarak da gerçekleştirilebilir.

Genital Estetik Sonrası İyileşme Süreci
Genital estetik operasyon sonrasında hastaya antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar verilmektedir. Operasyon bölgesinin temiz tutulması hakkında hastaya ayrıca bilgilendirme yapılmaktadır. Ertesi gün normal hayata geçilirken, 1 gün sonra duş alınması tavsiye edilmektedir. 

Copyright 2024 Avrupa Kürtaj Telif Hakkı Saklıdır. | Web Tasarım İvesgo

Whatsapp Destek Hattı WhatsappWhatsapp Fiyat ve Randevu Ara
Randevu Al
LOGO