Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Nedir?
Kızlık zarı herhangi bir sebeple ki bu organik cinsel ilişki ile olabileceği gibi vajinaya parmak veya başka bir cisim girmesi sonucu yırtılan bir organdır. Ayrıca bazı zorunluluk gibi durumlarda örneğin biyopsi yapma gerekliliği doğuran jinekopatolojilerde uzman tarafından cerrahi yollarla açılması sonucu bütünlüğü bozulan zar yapısının onarılması işlemine kızlık zarı dikimi denilmektedir. Kızlık zarı dikimi, genç kadınlar üzerinde oldukça ciddi ruhsal baskıya neden olabilmektedir. Kızlık zarı dikimi ile ilgili başvuran kişilerin %80'den fazlası psikolojik olarak kendini daha iyi hissetmek için yaptırdığını söylemektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Cinsel İlişkide Anlaşılabilir mi?
Kızlık zarı dikimi sonrası, önerilere uyulduğu ve işlemin güvenli bir klinikte gerçekleştiği taktirde partneriniz veya eşiniz tarafından anlaşılmamaktadır. Çünkü kanama tıpkı bakirelerde olduğu gibi meydana gelmektedir. İlişkiye girip kan geldikten sonra ise işlemi gerçekleştiren uzman dahil olmak üzere kimsenin anlama gibi bir durumu olmamaktadır.

Kalıcı ve Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıldır?
Çift kat mikro cerrahi yöntemi ile gerçekleştirilen kalıcı kızlık zarı dikiminde vajina da bir miktar daralmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi yapılan kadınlarda dikim hiçbir şekilde anlaşılmamaktadır.
Geçici kızlık zarı dikimi ise daha önce bütünlüğü bozulmuş olan vajinanın kenarlarının çok çok ince ve görünmeyen iplerle yaklaştırılması esasına dayanan bir tekniktir ve yine doktor hariç hiç kimse anlamamaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürmektedir?
Kızlık zarı dikim işlemi genellikle 15 ve 20 dakika kadar sürmektedir. İşlemin gerçekleşeceği bölgeye lokal anestezi (bölgesel uyuşturularak) uygulanarak gerçekleşmektedir. Kişi bir gün sonra normal hayatına dönmektedir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise onarım işleminin bir ay sonrasından itibaren cinsel ilişki serbesttir.

Kızlık Zarı Dikimi Ücreti Nedir?
Kızlık zarı dikiminde ücretlendirmeler işlemi meydana getirecek olan jinekolog hekime, kliniğe, operasyonun türüne (kısa, uzun vadeli onarım, fleb veya mikrocerrahi yöntemi) göre farklılık göstermektedir. Ayrıca vajina daraltma ameliyatı da yapılacak ise maliyet ve ücretler değişkenlik göstermektedir. Genel anlamda lokal anestezi yeterli iken, genel anestezi yönteminin seçimi de fiyatı etkilemektedir.

Copyright 2024 Avrupa Kürtaj Telif Hakkı Saklıdır. | Web Tasarım İvesgo

Whatsapp Destek Hattı WhatsappWhatsapp Fiyat ve Randevu Ara
Randevu Al
LOGO