Kürtaj Ücretileri

Kürtaj Ücretileri

Kürtaj Fiyatları
Kürtaj uygulamaları yalnızca istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için gerçekleştirilen operasyonlar değildir. Düşük olduktan sonra rahmin temizlenmesi ve rahim kanserlerinin teşhisinde biyopsi amaçlı gibi pek çok uygulama alanı bulunmaktadır. Bu nedenlerden dolayı bir kürtaj operasyonu için tek bir fiyat belirlenmesi mümkün olmamaktadır. Yasal olarak gebeliğin ilk on haftası içerisinde gerçekleştirilen kürtaj işlemlerinde kürtaj yapılan hafta, yapılacak operasyon türü, hastanın ve gebeliğin tıbbi durumu gibi kriterler değerlendirilerek kürtaj fiyatı belirlenmektedir.


Kürtaj Fiyatları Ortalama Ne Kadardır?
Kürtaj fiyatları hakkında bilgi sahibi olmayı isteyen kişilerin ağırlıklı olarak kürtaj fiyatları ve kürtaj fiyatları ortalama gibi terimler ile arama yaptıklarını görüntülemekteyiz. Ortalama kürtaj fiyatı ya da her kürtaj operasyonu için aynı fiyatın belirlenmesi doğru değildir. Kürtaj fiyatının net şekilde belirlenmesi için jinekolojik muayene gerekerek muayene sonrasında yapılacak operasyon türü belirlenerek net bir kürtaj fiyatı ortaya çıkmaktadır.


Vakumlu Kürtaj Fiyatı Nedir?
Günümüzde istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için en sık kullanılacak olan kürtaj yöntemi vakumlu kürtaj olmaktadır. Vakumlu kürtaj rahimde uygun basınç yaratılarak gebeliğin sonlandırılmasını hedefleyerek gerçekleşmektedir. Klasik kürtaj yöntemine göre daha az risk ve az ağrı acı ve az kanama gibi pek çok avantajı bulunmaktadır. Vakumlu kürtaj fiyatı klasik yöntemlerden çok daha uygun olmakla beraber, gebeliğin haftasına göre de farklılık göstermektedir. 

Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatı Nedir?
Kürtaj fiyatlarının belirlenmesine kürtajın evlilik dışı ya da evlilik içi olmasının hiç bir önemi yoktur. Kürtaj operasyonları istenmeyen ya da mecburi nedenlerle gebeliğin sonlandırılmasıdır. Kürtaj fiyatları belirlenirken yasal nedenler (evlilik durumunda bebeğin babasından da onay alınmalıdır) haricinde evlilik durumu sorgulanmamaktadır.


Devlet Hastanesi Kürtaj Yapar mı?
Devlet hastanelerinde de gebeliğin sonlandırılma işlemi yapılmaktadır. Devlet hastanelerinde yapılan gebeliğin sonlandırılması operasyonları bebeğin sağlığında bir sorun olması ya da gebeliğin anne sağlığını tehdit etmesi gibi durumlarda yapılmaktadır. Bu nedenle isteğe bağlı gebelik sonlandırma operasyonları için bayanlar tarafından özel sağlık merkezleri tercih edilmektedir.

Copyright 2024 Avrupa Kürtaj Telif Hakkı Saklıdır. | Web Tasarım İvesgo

Whatsapp Destek Hattı WhatsappWhatsapp Fiyat ve Randevu Ara
Randevu Al
LOGO