Vajina Daraltma & Labioplasti

Vajina Daraltma & Labioplasti

Vajina Daraltma
Vajina, kadın genital organının döl yatağı olarak da bilinen iç kısmına verilen isimdir. Bebeğin hem oluşum başlangıcı olan cinsel ilişki vajina meydana gelmektedir. Gelişimini tamamlayan fetüsün doğumu da yine vajina da olmaktadır. Vajinanın asıl görevi doğum olmasına rağmen eşler arasındaki hem duygusal hem de fiziksel yakınlaşmanın en özel bölümü olan cinsel ilişki vajina tarafından sağlandığı için oldukça önemli bir organdır. Normal doğumlar sonrası vajina sıkılığını kaybederek ilişkideki fonksiyonunu tam olarak yerine getiremediği zaman vajina daraltma (vajinoplasti) ameliyatı gerekmektedir.

Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?
Vajinal daraltma (vajinoplasti) hastane veya klinik ortamında, genel anestezi altında hastanın ihtiyaçlarına göre yaklaşık 1 saat süren bir operasyondur. Ameliyat sonrası kişi genellikle aynı gün ya da 1 gece sonrasında iyileşme göstermektedir. Vajinanın dışındaki vulvar bölgeye ve labiumlara ek işlem yapılmadıysa, ameliyatın dikiş izleri içeride kalır dışarıdan ameliyat izleri gözükmemektedir. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için iyileşme sürecinde dikiş alınmasına gerek kalma gibi bir işlem söz konusu değildir.

Vajina Daraltma Ameliyat Sonrası Nasıl Olur?
Vajina daraltma uygulaması sonrasında ağrı ve acı hissi ihtimaline karşı doktorun verdiği ağrı kesici ilaçlar ve antibiyotiklerin kullanımı aksatılmamalıdır. Uygulama sonrasında gerekli pansumanlar yapılmakla beraber bölgenin kuru tutulması büyük önem taşımaktadır. Uygulama sonrasında yaklaşık 1 ay boyunca cinsel ilişki önerilmemektedir. Ayrıca uygulamadan 3 gün sonra banyo yapılmalı ve mutlaka ayakta duş alınmalıdır.

Vajina Daraltmada Ölçüt Nedir?
Vajina daraltma operasyonlarında daraltma hem içeriden hem dışarıdan yapılmaktadır. Ayrıca levatorani denilen perina bölgesinde büyük yer kaplayan kas grubunun vajinaya giriş sağlayan kısımda kuvvetli dikişlerle sağlamlaştırılıp girişin daraltılması ilerleyen zamanlarda ilişki kalitesinin uzun süreli artmasına neden olmaktadır.
Giriş kısım da daraltılan vakalar ilk 1-2 ay daraltıdan sıkıntı çekseler de zaman içerisinde memnuniyet son derece yüksek olmaktadır. Vajina daraltma ameliyatlarında vajinanın uzunluğuna müdahale edilmemektedir. Ayrıca varsa eğer doğum travmaları, kötü iyileşmiş epüzyotomi izleri de vajina daraltma ameliyatına eklenerek son derece estetik işlevsel sonuç sağlanmaktadır.

Copyright 2024 Avrupa Kürtaj Telif Hakkı Saklıdır. | Web Tasarım İvesgo

Whatsapp Destek Hattı WhatsappWhatsapp Fiyat ve Randevu Ara
Randevu Al
LOGO