Vajina Estetiği & Labioplasti

Vajina Estetiği & Labioplasti

Labioplasti Nedir? (İç Dudak Estetiği)

Labioplasti, kadın genital bölgesindeki dudakların estetik nedenler ya da fonksiyonel nedenlerle düzeltilmesi amacıyla yapılan operasyonlara denilmektedir. Labium ismi verilen dudaklar, üzeri tüylerle kaplı daha kalın ve dolgun olan büyük dudaklarla büyük dudakların iç kısmına yerleşen daha ince olan küçük dudaklardır. Labioplasti denildiğinde daha çok iç dudakların büyük, asimetrik ya da sarkık olması nedeniyle gerçekleştirilen iç dudak küçültme ameliyatları akla gelmektedir. Daha nadir olarak dış dudaklarda küçültme ya da büyütme şeklinde işlemler de yapılmaktadır. İç dudakların büyük, asimetrik, sarkık, düzensiz kenarlı, koyu renkli olması gibi durumlar doğuştan gelen genetik özelliklere bağlı olabildiği gibi, kadınların yaşamı boyunca ergenlik döneminde hormonların etkisiyle ve ilerleyen yaşla menopoza bağlı olarak östrojen eksikliğinde dokuların zayıflamasıylada gebeliklerde dış genital yapılarda değişiklikler olabilmektedir. Ayrıca sıklıkla geçirilen vajinal-vulvar enfeksiyonlar, kilo alıp verme, travma gibi birçok nedenle de dış genital bölgede istenmeyen rahatsızlık yaratan durumlar ortaya çıkabilmektedir. Labioplasti işlemleri ile bu uzamış, sarkmış ya da asimetrik görünümdeki dudaklar kısaltılabilir ve şekillendirilebilir. İçi boşalmış, gevşemiş dudaklar ise sıkılaştırılıp dolgunlaştırılabilmektedir.

Labioplasti Nasıl Yapılır?
Labioplasti operasyonları alanında uzman doktorlarımız tarafından hijyenik hastane koşullarında yapılmalıdır. Labioplasti işlemleri lokal veya genel anestezi altında iç dudak ya da dış dudaklardaki fazla dokunun alınarak şekil bozukluklarının ve sarkmaların giderilmesini hedefleyen cerrahi bir girişimdir. Labioplasti operasyonu için hastanın müsaitlik durumu muayene ile belirlenerek standart ameliyat prosedürleri ile gerekli tetkikler yapılarak operasyon yapılmaktadır.

Labioplasti Ne Kadar Sürer?
Labioplasti ameliyatı yaklaşık olarak 30 dakika kadar süren bir uygulamadır. Lokal ya da hastanın isteğine bağlı olarak genel anestezi altında yapılırken, aynı gün evinize dönebilirsiniz. İyileşme süresi 15 gün olurken labioplasti ameliyatında ciddi bir risk bulunmamaktadır.

Labioplasti Sonrası Sarkma Olur mu?
Labioplasti kalıcı bir operasyondur. Her işlemde olduğu gibi tecrübeli ve uzman doktor seçimi ile başarı sağlanıp sorun tekrarlanmamaktadır. Sizlerde araştırmalarınızı bu yönde yapmalısınız. Labioplasti ameliyatı cinsel ilişkilerinizi olumlu yönde etkilemektedir. Dudaklarınız daha diri, genç durur ve tüm koyu görünüm ortadan kaybolmaktadır. 

Copyright 2024 Avrupa Kürtaj Telif Hakkı Saklıdır. | Web Tasarım İvesgo

Whatsapp Destek Hattı WhatsappWhatsapp Fiyat ve Randevu Ara
Randevu Al
LOGO