Vajina Estetiği

Vajina Estetiği

Vajina Estetiği (Dış Dudak Estetiği)
 

Vajinal estetik, kadınlarda cinsel bölgedeki şekil bozukluğunu ve doğumlara bağlı gelişen genişlemeyi düzeltmek amacıyla gerçekleştirilen operasyondur. Kadınlar bu rahatsızlıklarını eşleriyle ya da kendileriyle bile paylaşmaktan çekinmektedirler. Doktorlarla olan iletişimde bile yanlış anlaşılma, çekinme, utanma gibi duygular içinde olduklarından dolayı kendilerini ifade etmekte zorlanmaktadırlar. Yaşadıkları estetik ve fiziksel kaygılar cinsel ve aile hayatlarının olumsuz olarak etkilenmesine sebep olmaktadır. 

Vajina Estetiği Neden Yapılır
Vajina estetiği hem estetik hem de fonksiyonel (tıbbi nedenlerle) amaçlı olmak üzere yapılmaktadır. Vajinal estetik amaçlı yapılma sebepleri arasında iç dudakların büyüklüğünün dar, sıkı ve spor kıyafetler giyildiği zaman dışardan belli olmasının kişide yarattığı özgüven eksikliği ön gösterilmektedir. Tıbbi nedenlerde ise iç dudakların büyüklüğü nedeniyle bölgenin nemli kalmasının tekrarlayan enfeksiyonlara, kokuya vb. hijyenik sorunlara neden olması yer almaktadır. Ayrıca iç dudakların büyüklüğü cinsel ilişkide ağrıya neden olmaktadır. Klitorisin üzerini örten fazla karışıklıkların giderilmesi cinsel uyarılmanın da artırılmasına yardımcı olmaktadır.

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır
Vajina estetiği, genel veya lokal anestezi ile yapılan bir ameliyattır. İşlem yaklaşık 40 dakika ile 1,5 saat arasında gerçekleşmektedir. Ameliyat süresi hastanın yapısına göre değişiklik göstermektedir. Vajinal estetik sonrası hasta aynı gün taburcu edilirken, bu ameliyat sadece uzman hekimler tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Vajina Estetiği Ameliyat Sonrası
Vajina estetiği sonrası yağ enjeksiyonunda daha fazla olmak üzere her iki enjeksiyon yönteminde de dudaklarda şişme oluşarak birkaç gün içinde giderek azalmaktadır. Bu dönemde daha bol iç çamaşırları giyilmesi bölgede meydana gelen hassasiyeti azaltmaktadır. Ameliyat sonrası antibiyotik, ağrı kesici kullanımı ve buz uygulaması da yapılabilmektedir.

Copyright 2024 Avrupa Kürtaj Telif Hakkı Saklıdır. | Web Tasarım İvesgo

Whatsapp Destek Hattı WhatsappWhatsapp Fiyat ve Randevu Ara
Randevu Al
LOGO